top of page

Çocuklarda yaz için giyim tavsiyeleri

Güncelleme tarihi: 14 Oca 2022Nemli havanın zararlı etkilerinden korumak için çocuklar yazın nasıl giydirilmeli?

Yaz ayları, çocuklarımızın özgürce açık havada oynadıkları dönemlerdir. Yakıcı güneşin altında uzun süreler geçirmeleri, biraz riskli olabilir. Bu riskleri azaltmak ve onların sağlıklı bir şekilde yaz aylarının keyfini çıkarmasını sağlamak için bazı ipuçları vereceğiz;

Yaz aylarında çocuklarınıza dar kıyafetler giydirmek yerine, daha bol rahat ve %100 pamuklu kıyafetler giydirmeye çalışın. Açık renkli kıyafetler ısıyı yansıtacağından güneş ısısından daha az etkileneceklerdir. Bu yüzden mümkün olduğunca açık renkli kıyafetleri tercih edin. Pamuk çocuklarımızın yumuşak hassas ciltlerinin nefes almasını sağlarken teri emecek ve vücut ı8sılarının çok artmasını ve isilik, kaşıntı gibi rahatsızlıkları yaşamalarını engelleyecektir. www.minimorkids.com online mağazamızda bol çeşitli pamuklu tişörtler, pamuklu kız çocuk elbiseleri gibi yaza uygun çocuk kıyafetlerini bulabilirsiniz.

Çocuklarınızı sıcak havalarda giydirirken kış kıyafetleri gibi katman katman giydirmek yerine mümkün olduğunca az kat giydirerek rahat etmelerini sağlamalısınız. Kız çocuklarda pamuklu elbiseler, erkek çocuklarda şort ve pamuklu tişörtler sıcak havalar için oldukça uygundur. Tulum gibi kapalı kıyafetlerden kaçınılmalıdır.

Kot şort ve kot etekler yazın oldukça kullanışlı, dayanıklı ve rahattırlar. Bu sebeple çocuklarda gardrop için en uygun ve trend elbiselerin başında kot elbiseler gelir.

Parmak arası terlikler yazın büyük rahatlık olsa da koşturan, hoplayıp zıplayan çocuklar uzun süre dışarıda kalacaklar ise yumuşak tabanlı esnek ayakkabılar giyebilirler. Ayakkabıların içine pamuklu çoraplar giymeleri şart tabii ki.

Kaliteli kumaştan yapılmış çocuk kıyafetleri alerji gibi rahatsız edici problemlere de engel olacaktır.

En önemli konulardan birisi de çocuklara sevdikleri trend kıyafetleri giydirmeniz olacaktır. Böylece elbiselerini severek giyecek ve mutlu olacaklardır.

Çocuk giyimi için alışveriş yaparken bütçenize uygun ucuz çocuk kıyafetlerini seçmeniz çok doğal; ancak bunu yaparken onların sağlığını da asla göz ardı etmeyin ve çok uygun fiyatlı diye kalitesiz ithal ürünleri çocuklarınız giydirmeyin.

Uzmanlar, Uzakdoğu’dan ithal edilen kalitesiz ürünlerin zehirli boyalar içerdiğini, insan sağlığı için çok ağır sonuçlara sebep olabileceğini söylüyorlar. Türkiye'miz kaliteli tekstil üretiminde Dünyanın önde gelen ülkelerindendir. Bunu göz önünde bulundurup hem çocuklarımızın sağlığı hem de ülke ekonomisine katkıda bulunabilmek için yerli ürünleri tercih etmeliyiz.


1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör